program

PianoStart

 

 

 

 

 

 

 

akcja promocyjna

"pianino dla ucznia"

 

 

 

 

Planujesz kupić cyfrowe

pianino / fortepian?

 

 

 

czytaj więcej...

 

 

 

 

Planujesz kupić nowe

pianino / fortepian?

 

 

 

czytaj więcej...

Co zrobić, jeżeli mam do wyboru dwa pianina w tej samej cenie: nowe mniej prestiżowej marki oraz używane bardziej prestiżowej marki i nie wiem które z nich wybrać?

 

Pianino akustyczne składa się z około 10 tysięcy elementów, z których większość jest w ruchu w trakcie gry. Mechanizm pianina z biegiem lat ulega wyeksploatowaniu. Jeżeli w podobnej grupie cenowej mamy 2 instrumenty do wyboru, lepszym wyborem będzie nowy instrument mniej prestiżowej marki, niż kilkunasto- lub kilkudziesięcioletni instrument marki bardziej prestiżowej. Używane pianino, nawet jeżeli jest po generalnym remoncie i renowacji i w momencie zakupu wydaje się być dobrym jakościowo instrumentem, z biegiem czasu będzie wymagać coraz częstszych strojeń, regulacji, wymiany elementów i podzespołów. Tym samym będzie generować wysokie koszty związane z naprawami.

Dlaczego w przypadku ograniczonego budżetu lepiej wybrać pianino cyfrowe niż kilkudziesięcioletnie pianino akustyczne?

 

Do prawidłowego przebiegu edukacji pianistycznej zalecane jest dobrej jakości pianino lub fortepian akustyczny. Jeżeli natomiast masz ograniczony budżet i nie możesz pozwolić sobie na zakup fabrycznie nowego lub maksymalnie kilkuletniego pianina akustycznego, to bezpieczniejszym wyborem będzie fabrycznie nowe, objęte gwarancją pianino cyfrowe, niż kilkudziesięcioletnie pianino akustyczne. Spośród pianin cyfrowych najrozsądniej jest wybrać taki model, który podlega programowi PianoStart, gdyż program ten umożliwia klientom w przyszłości wymianę instrumentu cyfrowego na akustyczny bez straty finansowej.

Czy można znaleźć bezpieczne pianino używane?

 

Jeżeli szukasz bezpiecznego pianina używanego, zapoznaj się z ofertą pianin używanych dostępnych w Pianina.pl. Instrumenty te są zazwyczaj roczne lub maksymalnie 3-letnie, były regularnie strojone i serwisowane przez autoryzowanych techników. Transportowane były wyłącznie przez wyspecjalizowane firmy. Każde z tych pianin było wcześniej użytkowane tylko przez jedną rodzinę. Objęte są 5-letnią gwarancją. Atutem jest to, że wnętrze i mechanizm tych instrumentów jest w stanie idealnym, a jednocześnie są tańsze od swoich fabrycznie nowych odpowiedników. Podlegają akcji "pianino dla ucznia", dlatego możesz je zakupić płacąc jednorazowo bądź korzystając z atrakcyjnych form finansowania ratalnego (raty 0%, raty niskooprocentowane długoterminowe). Możesz także skorzystać z opcji wynajmu z możliwością wykupienia instrumentu na własność (wynajem 0%).

Dlaczego pianino używane może okazać się niebezpiecznym rozwiązaniem?

 

Pianino akustyczne składa się z około 10 tysięcy elementów. Większość z tych elementów jest w ruchu w trakcie gry, dlatego pianino można określić jako potężny, pracujący mechanizm, który wraz z upływem lat ulega wyeksploatowaniu.

 

Kilkunasto- i kilkudziesięcioletnie pianina są bardzo kosztowne w utrzymaniu. Nawet jeżeli w momencie zakupu używane pianino stwarza pozory sprawnego instrumentu i nie wzbudza żadnych podejrzeń, to jednak z biegiem czasu będzie wymagało coraz częstszych napraw, regulacji, wymiany elementów i podzespołów. 

 

Ponadto, wyeksploatowane mechanizmy używanych pianin szybko ulegają rozregulowaniu, co powoduje, że uczeń nabiera złych nawyków w grze na instrumencie. Jeżeli uczeń nie posiada odpowiedniego instrumentu do ćwiczeń, bardzo często zniechęca się do gry i rezygnuje z edukacji.

używane pianina i fortepiany akustyczne

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

KONTAKT

 

tel.: 32 212 88 55

e-mail: pianina@pianina.pl

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

INFORMACJE

 

wynajem 0%

raty

salon

sklep

Europejskie Centrum Pianin i Fortepianów

największy w Europie wybór instrumentów

pianina logo