poznaj program    

PianoStart 

porównanie

 

popularnych modeli


pianin cyfrowych

Nauczyciel wyraził zgodę, aby moje dziecko ćwiczyło przez kilka miesięcy na pianinie cyfrowym, zanim zdecydujemy się na pianino akustyczne.

Jakie pianino cyfrowe wybrać, aby przy odsprzedaży strata finansowa była jak najmniejsza?

 

Jeżeli pianino cyfrowe jest Ci potrzebne tylko na etap przejściowy, skorzystaj z wynajmu lub zakupu instrumentu w ramach programu PianoStart. Program ten umożliwi Ci w przyszłości wymianę instrumentu cyfrowego na akustyczny bez żadnej straty finansowej.

Tak atrakcyjnego rozwiązania nie było dotąd na rynku!

Pianino cyfrowe stacjonarne czy przenośne?

 

Szerokość pianin cyfrowych przenośnych i stacjonarnych jest zazwyczaj podobna, ponieważ wymiar ten w głównej mierze determinuje 88-klawiszowa klawiatura.

 

Jeżeli potrzebujesz instrumentu mobilnego, ponieważ jesteś np. nauczycielem rytmiki i będziesz kilka razy w tygodniu przemieszczać się z instrumentem, bardziej praktycznym wyborem będzie dla Ciebie pianino cyfrowe przenośne.

 

Jeżeli natomiast nie planujesz przemieszczać się z instrumentem lub planujesz instrument transportować tylko kilka razy w ciągu roku, to rozsądniej będzie wybrać pianino cyfrowe stacjonarne. Jakość brzmienia pianin cyfrowych stacjonarnych jest zazwyczaj dużo lepsza. Obudowy pianin cyfrowych przenośnych posiadają niewielką objętość i wykonywane są z tworzywa sztucznego. Obudowy instrumentów stacjonarnych budowane są natomiast z płyty meblowej i posiadają większą objętość, dzięki czemu ich brzmienie jest pełniejsze, głębsze. Pianina cyfrowe stacjonarne są bardziej stabilne, ich klawiatury są fabrycznie umieszczone na odpowiedniej wysokości, pedały znajdują się w odpowiednim miejscu. Ponadto, wyposażone są w nakrywę klawiatury, która chroni klawiaturę przed zabrudzeniem oraz ewentualnym uszkodzeniem.

Jakie pianino cyfrowe wybrać?

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze pianina cyfrowego?

 

Polifonia

Polifonia jest tym parametrem, który w głównej mierze decyduje o tym, w jakim stopniu pianino cyfrowe jest w stanie odzwierciedlić rzeczywistość pianina akustycznego. Im instrument posiada wyższą polifonię, tym wierniej odda niuanse brzmieniowe instrumentu akustycznego.

Podsumowując: im wyższa polifonia, tym lepiej.

 

Moc

Moc wzmacniacza i głośników to jeden z najistotniejszych czynników decydujących o jakości brzmienia pianina cyfrowego. Istotne jest, by instrument posiadał odpowiedni zapas mocy. Nie dlatego, by grać jak najgłośniej, lecz dlatego, by nie trzeba było wykorzystywać jego pełnej mocy.

Jeżeli mamy do dyspozycji pianino cyfrowe o mocy np. 2x8W, to zazwyczaj potencjometr głośności musimy ustawić powyżej 70%. Wykorzystujemy wtedy niemal maksymalną moc, przez co mogą pojawiać się zniekształcenia i przesterowania dźwięku. Jeżeli natomiast mamy do dyspozycji pianino cyfrowe, które posiada odpowiednią moc np. 2x20W, to zazwyczaj potencjometr głośności ustawiamy na poziomie ok. 30%-50%. Nie wykorzystujemy wtedy pełnej mocy, dzięki czemu otrzymujemy dźwięk czysty, bez zniekształcenia czy przesterowania.

Podsumowując: im większa moc, tym lepiej.

 

Klawiatura

Decydując się na pianino cyfrowe trzeba mieć świadomość tego, że każda cyfrówka, nawet ta najdroższa, nie posiada mechanizmu instrumentu akustycznego. Bardzo ważne jednak jest, aby klawiatura pianina cyfrowego była jak najbardziej zbliżona do klawiatury instrumentów akustycznych, by była pełnowymiarowa i prawidłowo wyważona.

 

Pianino cyfrowe jako instrument przejściowy

Pianino cyfrowe zazwyczaj jest tylko instrumentem przejściowym, dlatego warto wybrać taki model, który w przyszłości będzie można wymienić na instrument akustyczny bez straty finansowej. Jest to możliwe dzięki programowi PianoStart, w ramach którego przy wymianie instrumentu cała kwota pianina cyfrowego zostanie przekazana na poczet pianina akustycznego.

pianina i fortepiany cyfrowe

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

KONTAKT

 

tel.: 32 212 88 55

e-mail: pianina@pianina.pl

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

INFORMACJE

 

wynajem 0%

raty

salon

sklep

Europejskie Centrum Pianin i Fortepianów

największy w Europie wybór instrumentów

pianina logo