Camille Pleyel

Ignacy Pleyel

Pleyel - ulubiona marka Fryderyka Chopina

Fryderyk Chopin - ambasador marki Pleyel

Pleyel jest najstarszą na świecie marką fortepianów

produkowaną od 1807 roku do dnia dzisiejszego.

 

W 1807 roku w Paryżu słynny muzyk i kompozytor Ignacy Pleyel rozpoczął produkcję fortepianów. W roku 1831, gdy umierał, jego fabryka była już znanym i cenionym dostawcą fortepianów, m.in. na dwór cesarzowej francuskiej Józefiny oraz inne dwory władców ówczesnej Europy. Po śmierci Ignacego Pleyel zarządzanie fabryką przejął jego syn Camille Pleyel - również słynny pianista. Camille był pomysłodawcą i twórcą "salonów Pleyel", które stały się miejscem spotkań ówczesnego świata muzycznego Paryża.

 

W 1832 roku w Paryżu w salonie Pleyela wystąpił młody Fryderyk Chopin. Od tego koncertu datuje się jego przyjaźń z Camille Pleyel. Fabryka Pleyel była oficjalnym dostawcą fortepianów Chopina, a Fryderyk Chopin najlepszym ambasadorem marki Pleyel. W ciągu 200 lat słynna francuska fabryka wyprodukowała ponad 250 tysięcy instrumentów.

Model P120 cechuje się również starannym wykończeniem. Jego klawiatura czuła na najdrobniejszy ruch oraz wyjątkowa barwa brzmienia czynią go instrumentem perfekcyjnym nawet dla bardzo wymagających muzyków. Jest to instrument idealny dla uwolnienia muzycznej kreatywności, pozwalając na wyrażenie pełnej gamy emocji. Szybko stanie się on muzycznym sprzymierzeńcem, który z elegancją i subtelnością rozwinie Twój talent.

 

 

- cena: 65 000 zł

 

- raty: od 905 zł/mies.

- wynajem: od 1300 zł/mies.

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

Cała muzyczna wiedza specjalistyczna została zawarta w tym wspaniały instrumencie, który został opracowany bazując na popularnym modelu P. Dzięki swoim wymiarom oraz najwyższej jakości, instrument ten brzmi jak fortepian cechując się mocną sekcją basową, jasnym środkiem i delikatnym dyszkantem. Dotyk subtelny ale dynamiczny czyni ten instrument idealnym wyborem zarówno dla wymagającego początkującego, jak i dla profesjonalnego pianisty.

 

 

- cena: 92 000 zł

 

- raty

- wynajem

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

pianino Pleyel P131

Model o czułej klawiaturze, będącej wynikiem balansu oraz precyzyjności, jest skierowany głównie do wymagających pianistów, dając im poczucie gry na wyjątkowym fortepianie. Pełny i ciepły bas, wspaniały i jasny dyszkant w towarzystwie bogactwa harmonicznego oraz głęboki środek są typowe dla francuskich dzieł muzycznych. Jest to instrument dla tych muzyków, którzy potrzebują najwyższej jakości instrumentu zamkniętego w wytwornym drewnie. Jest to model łączący jakość muzyczną z jakością estetyczną.

 

 

- cena: 79 000 zł

 

- raty: od 1100 zł/mies.

- wynajem: od 1580 zł/mies.

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

pianino Pleyel P124

pianino Pleyel P120

KONTAKT

 

tel.: 32 212 88 55

e-mail: pianina@pianina.pl

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

INFORMACJE

 

wynajem 0%

raty

salon

sklep

Europejskie Centrum Pianin i Fortepianów

największy w Europie wybór instrumentów

pianina logo