więcej

fortepian bechstein logo

Shigeru Kawai SK-EX jest szczytem gamy modeli Shigeru Kawai. Każdego roku jest wytwarzanych ręcznie mniej niż 20 sztuk co sprawia, że ​​SK-EX jest równie niezwykły w swojej rzadkości, jak jego dźwięk. Wspaniałe brzmienie, niesamowity zakres i oszałamiająca reakcja to cechy charakterystyczne SK-EX.

 

 

- cena: 752 000 zł

 

- raty

 

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Shigeru Kawai SK-EX

więcej

więcej

więcej

więcej

SK-3 jest drugim fortepianem w gamie Shigeru Kawai i może pochwalić się niewiarygodnie bogatym i dynamicznym brzmieniem, subtelnym dotykiem i fantastyczną dynamiką. Usiądź przy SK-3 i odkryj niesamowitą mieszankę bogatego brzmienia i responsywnego dotyku.

 

 

- cena: 264 000 zł

 

- raty

 

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

więcej

Linia Shigeru jest efektem wysiłku firmy Kawai w celu stworzenia światowej klasy fortepianu. 
Logo Shigeru Kawai to imię i nazwisko byłego prezesa firmy i jednocześnie twórcy instrumentów z tej najwyższej serii fortepianów Kawai.
 
Fortepiany Shigeru produkowane są w oddzielnym zakładzie KAWAI w japońskim mieście Ryuyo. Instrumenty te zadowolą nawet najbardziej wymagających pianistów. Rocznie budowanych jest ok. 300 szt. fortepianów z logo Shigeru Kawai i sprzedawane są na całym świecie poprzez niewielką ilość wyspecjalizowanych pianosalonów.
 
Modele Shigeru Kawai, choć konstrukcyjnie oparte są na dawnej serii Kawai RX, to w znacznym stopniu budowane są ręcznie. Wysokiej jakości świerk płyty rezonansowej jest suszony przez wiele lat naturalną technologią, a następnie obrabiany ręcznie przez pracownika, który puka w drewno i nasłuchuje optymalnej odpowiedzi tonalnej. Żebra są również ręcznie strugane, aby zapewnić odpowiednią sztywność. Również mostki są wykonywane tradycyjną ręczną metodą. Struny basowe są nawijane ręcznie, a nie maszynowo. Młotki są ręcznie prasowane na zimno, aby uzyskać szerszy zakres brzmienia, a waga młotków jest dokładnie kontrolowana, aby uzyskać równomierny dotyk. Trzonki młotków są pocienione wzdłuż przekroju, dzięki czemu ich sztywność jest dopasowana do masy młotka. Wewnętrzna strona owinięcia jest teraz wykończona fornirem z klonu ptasiego oka. Sama obręcz jest wykonana z naprzemiennych warstw klonu skalnego i mahoniu, co według Kawai zapewnia więcej mocy bez utraty ciepłej barwy brzmienia. Konstrukcja przodu fortepianu została wzmocniona, a belki pod spodem wykonane są ze świerku zamiast laminowanego mahoniu, którego Kawai używa w swoich innych modelach. Klawisze zostały wydłużone, aby zapewnić lepsze czucie, zwłaszcza w mniejszych modelach instrumentów.
 
Fortepiany Shigeru Kawai są często wybierane przez pianistów biorących udział w międzynarodowych konkursach pianistycznych, a technicy fortepianowi zaliczają je do grupy wysokiej klasy instrumentów profesjonalnych. 
 
Pianina.pl - Autoryzowany Dealer Fortepianów Shigeru Kawai
fortepian bechstein logo
fortepian bechstein logo
fortepian bechstein logo
fortepian bechstein logo
fortepian bechstein logo

Klasyczny fortepian salonowy Shigeru Kawai SK-2 to ręcznie wykonane arcydzieło i pierwszy model w linii premium fortepianów Shigeru Kawai. Mając zaledwie 180 cm długości, instrument ten bezproblemowo  rywalizuje z każdym fortepianem salonowym klasy premium, oferując wspaniałe bogactwo brzmienia i ponadczasowy design.

 

 

- cena: 203 000 zł

 

- raty

 

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Shigeru Kawai SK-2

fortepian Shigeru Kawai SK-3

SK-5 jest trzecim modelem fortepianu z serii Shigeru Kawai i jest idealnym wyborem dla okazałych domów, profesjonalnych lokali i kameralnych przestrzeni recitalowych. Jeśli szukasz oszałamiającego fortepianu, który oferuje idealne połączenie solidnego brzmienia, mocy i prezencji, zwróć uwagę na Shigeru Kawai SK-5. Wykonany ręcznie z najlepszych materiałów przez fortepianmistrzów firmy Kawai.

 

 

- cena: 300 000 zł

 

- raty

 

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Shigeru Kawai SK-5

Shigeru Kawai SK-6, instrument o głębokim pięknie, stoi dumnie pośrodku modeli Shigeru Kawai i szczyci się stabilnością, spójnym dotykiem i bogatym, dobrze zaokrąglonym brzmieniem. Widok i dźwięk SK-6 urzekają każdą publiczność, gdziekolwiek występujesz. Niezależnie od tego, czy jest to wielkie audytorium, czy Twoje własne studio, styl, ton i brzmienie SK-6 są idealne na każdą okazję.

 

 

- cena: 363 000 zł

 

- raty

 

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Shigeru Kawai SK-6

Kiedy po raz pierwszy siadasz do SK-7 i kładziesz ręce na klawiszach, wyczuwalne jest oczekiwanie na przeżycie czegoś naprawdę niezwykłego. Shigeru Kawai SK-7 nie zawodzi. Niesamowity zakres ekspresji, genialna góra, dźwięczny bas, to dopiero początek Twojej muzycznej przygody. Taki jest majestat ręcznie wykonanego SK-7.

 

 

- cena: 389 000 zł

 

- raty

 

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Shigeru Kawai SK-7

KONTAKT

 

tel.: 32 212 88 55

e-mail: pianina@pianina.pl

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

INFORMACJE

 

wynajem 0%

raty

salon

sklep

Europejskie Centrum Pianin i Fortepianów

największy w Europie wybór instrumentów

pianina logo