Już najkrótszy fortepian serii Classic, jakim jest model C169, prezentuje najwyższy poziom niemieckiej jakości. Instrument ten zawiera wiele podzespołów, które wykorzystywane są w pełnokoncertowym fortepianie. To wyjątkowe i innowacyjne rozwiązanie jest ewenementem na skalę światową. Dzięki temu w krótkim fortepianie pianista otrzymuje część fortepianu koncertowego. C169 Tradition jest prawdziwym gigantem wśród krótkich fortepianów i może bez problemu konkurować z dłuższymi modelami innych producentów. To instrument, którego wyjątkowość słychać i czuć.

 

 

- cena: 204 000 zł

 

- raty

- wynajem

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

Istnieje wiele czynników które sprawiają, że instrumenty Schimmel od dziesięcioleci są najlepiej sprzedającymi się niemieckimi instrumentami. Jednym z nich jest zastosowanie wielu innowacyjnych rozwiązań, które w krótszych fortepianach zapewniają pianistom odczucie gry oraz brzmienie pełnokoncertowego fortepianu. Kolejny czynnik popularności to liczne nagrody otrzymywane od prestiżowej prasy muzycznej, zarówno za wysoką jakość instrumentów jak i za ich ponadczasowy design. Ponad wszystkim jednak, najistotniejszy czynnik to pasja do tworzenia instrumentów które inspirują i które zostały stworzone aby trwać, wspierać i odpowiadać na zróżnicowane wymagania pianistów w tworzeniu pięknej, natchnionej muzyki. 

 

Produkty tworzone w Niemczech szczycą się międzynarodową reputacją. Dzieje się tak dlatego, że niemieckie produkty, tak jak pianina i fortepiany Schimmel, są uosobieniem zarówno sztuki inżynieryjnej, jak i innowacji, designu, rzemiosła oraz przede wszystkim niezawodności - w skrócie - jest to jakość, której zaufali wszyscy, na całym świecie. Schimmel jest dumny z faktu, że może poszczycić się certyfikatem „made in Germany”. Instrumenty te są cały czas produkowane w Niemczech w Brunszwiku

 

Autoryzowanym, wyłącznym dystrybutorem instrumentów Schimmel na Polskę jest firma Pianina.pl.

Wyrazy uznania od wykwalifikowanych osób, to balsam dla duszy fortepianmistrzów fabryki Schimmel. W ramach testu instrumentów, przeprowadzonego przez największe muzyczne czasopisma we Francji, magazyn „Le Monde de la Musique” wypowiedział się o modelu K280 następująco: „cały mechanizm jest niezwykle przyjemny i idealnie wyważony, z odpowiednią skalą dynamiczną dla wirtuozerskich występów na wielką skalę”. „Uwydatnia wszystkie najlepsze cechy, które instrument musi posiadać, aby zapewnić możliwość wspaniałych interpretacji romantycznego repertuaru: nie przesycony, a jednocześnie wspaniale zbalansowany i bogaty w barwy dźwięk”.

 

 

- cena: 860 000 zł

 

- raty

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Schimmel K280 Tradition

Fortepian K256 jest prawdziwym klejnotem w grupie fortepianów koncertowych i może się pochwalić potężną mocą i projekcją dźwięku. Dzięki najnowocześniejszym technologiom wykorzystywanym w fabryce Schimmel, w połączeniu z tradycyjnym, ręcznym rzemiosłem, model K256 jest wyśmienitym muzycznie, perfekcyjnym fortepianem, którego zakup powinna rozważyć każda instytucja poszukująca wspaniałego fortepianu koncertowego, a jednocześnie niemogąca sobie pozwolić na zakup modelu K280. 

 

 

- cena: 569 000 zł

 

- raty

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Schimmel K256 Tradition

Model K230 jest prawdziwym tytanem w swojej kategorii fortepianów półkoncertowych. Instrument ten bez wątpienia może pochwalić się brzmieniem oraz odczuciem gry identycznym jak w wielu fortepianach koncertowych. Model ten cechuje się wieloma takimi samymi cechami, jakie występują w koncertowym fortepianie K280. 

 

 

- cena: 496 000 zł

 

- raty

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Schimmel K230 Tradition

Fortepian K219 Tradition zajmuje bardzo ważne miejsce w hierarchii instrumentów serii Konzert, będąc jednocześnie modelem otwierającym grupę fortepianów półkoncertowych. Przy opracowywaniu tego modelu kluczowym dla jego twórców był rozmiar, który mieści się pomiędzy popularnymi instrumentami salonowymi, a fortepianami pełnokoncertowymi. Model K219 idealnie spełnia swoje zadanie czyniąc to po mistrzowsku, jak przystało na budzący szacunek, ręcznie wytwarzany, niemiecki fortepian półkoncertowy.

 

 

- cena: 425 000 zł

 

- raty

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Schimmel K219 Tradition

Schimmel Konzert K195 Tradition to fortepian o średniej długości, który został stworzony, aby konkurować w grupie najbardziej popularnych, luksusowych fortepianów. Model ten posiada wiele cech dłuższego, koncertowego fortepianu K280, dzięki czemu sam sprawia wrażenie dużo dłuższego niż jego rzeczywisty wymiar, oferując innowację i udoskonalenia, których inne fortepiany mogą mu tylko pozazdrościć.

 

 

- cena: 355 000 zł

 

- raty

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Schimmel K195 Tradition

To, co dla niektórych może być pedantyczną obsesją, dla pracowników fabryki Schimmel jest niezbędną czynnością, wykonywaną dla uzyskania bogactwa brzmienia instrumentów: wszystkie młotki każdego z pianin i fortepianów są nakłuwane ręcznie nieskończoną ilość razy. Jest to mozolny proces, który pozwala jednak na uzyskanie wszechstronnego kolorytu dźwięku instrumentów Schimmel. Intonatorzy wykorzystują swoje wspaniałe zdolności manualne, aby nadać filcowi elastyczności i dzięki temu zapewnić każdemu instrumentowi odpowiednią jakość dźwięku. Praca ta wymaga niesamowicie wytrenowanego słuchu i wielkiej wrażliwości na najmniejsze niuanse brzmieniowe. Właśnie w ten sposób fortepianmistrzowie fabryki Schimmel ożywiają dusze instrumentów.

 

 

- cena: 316 000 zł

 

- raty

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Schimmel K175 Tradition

Największy fortepian serii Classic bazuje na cechach charakterystycznych dla fortepianu koncertowego K280. Głównie dotyczy to rejestrów środkowych i dyszkantowych, a także mechanizmu, dzięki czemu instrument ten zyskał charakter brzmienia oraz odczucie gry fortepianu koncertowego. Wyjątkowo korzystna relacja ceny i jakości sprawia, że instrument ten znajduje uznanie zarówno wśród instytucji, jak też klientów indywidualnych.

 

 

- cena: 249 000 zł

 

- raty

- wynajem

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Schimmel C213 Tradition

Fortepian Schimmel C189 w wyjątkowy sposób spełnia najwyższe wymagania pianistów. Idealna konstrukcja, idąca w parze z najczęściej wybieraną długością fortepianu, czyni z tego modelu wspaniałe narzędzie do ćwiczeń, pracy i gry. Taki instrument nie może być zbyt dużych rozmiarów, ponieważ często ilość miejsca jest ograniczona, jednak musi być na tyle duży, aby zapewnić grającemu bogactwo i donośność dźwięku. Zastosowanie tych samych elementów mechanizmu, które są stosowane w pełnowymiarowym fortepianie koncertowym, czyni ten model idealnym wyborem nawet dla najbardziej wymagających.

 

 

- cena: 226 000 zł

 

- raty

- wynajem

 

Powyższe ceny dotyczą wykończenia czarny połysk + mosiądz.

fortepian Schimmel C189 Tradition

fortepian Schimmel C169 Tradition

KONTAKT

 

tel.: 32 212 88 55

e-mail: pianina@pianina.pl

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

INFORMACJE

 

wynajem 0%

raty

salon

sklep

Europejskie Centrum Pianin i Fortepianów

największy w Europie wybór instrumentów

pianina logo