pianino cyfrowe Physis V 100


Chcę kupić
Chcę kupić w systemie ratalnym
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany. Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola.

Specjalnie opracowany system brzmienia zapewnia idealną przejrzystość oraz naturalne rezonowanie

 

Podczas gry na fortepianie, doświadczasz psychoakustyki typowego rozprzestrzeniania się dźwięku w danej przestrzeni. 6 głośników oraz system czterokanołowy instrumentu Physis potrafią odzwierciedlić tą trójwymiarową percepcję z akustyczną klarownością i pięknem. Ten specjalnie opracowany system odtwarzania brzmienia połączony z wyjątkową naturą fizycznego modelowania, daje Tobie oraz Twojej publiczności rzeczywiste wrażenie pianina akustycznego.

 

 

Łatwe nagrywanie

 

Nagrywanie oraz odtwarzanie są przydatnymi sposobami na zapisanie i ocenę Twojej gry. Dostępne są dwie ścieżki nagrywania zarówno niezależnie, jak i razem. Nagranie wykonywane jest w formacie MIDI. Możesz również odtwarzać różne pliki audio w różnych formatach oraz przechowywać swoje utwory na urządzenia USB (typu pendrive).

Dynamika brzmienia oraz dotyk są ściśle ze sobą połączone

 

Technologia fizycznego modelowania dostępna w instrumentach Physis oferuje niezliczone zalety w stosunku do tradycyjnych i powszechnie stosowanych 'próbek' brzmień. Jedną z zalet jest możliwość zmiany barwy podczas gry. Grając na pianinie akustycznym, siła i sposób dotyku wpływają nie tylko na głośność brzmienia, ale też na jego barwę. Jest to istniejący i naturalny proces. Technologia Physis precyzyjnie powiela i naśladuje ten fenomen poprzez nieustanne reagowanie proporcjonalnie do Twojego dotyku. W instrumentach wyposażonych w próbki brzmień można dostrzec nieciągłość brzmienia i dynamiki co związane jest z używaniem różnych próbek dla różnej prędkości klawiszy.

Każde brzmienie modelu Physis jest konfigurowalne


Instrument V-100 posiada 192 gotowe, zaprogramowane brzmienia oraz wiele więcej możliwych do edycji, aby dopasować się do Twoich potrzeb i oczekiwań. Programowanie brzmień w tym modelu jest niezwykle pasjonujące, a jednocześnie bardzo intuicyjne. Dzięki fizycznemu modelowaniu możliwości tworzenia własnych brzmień są nieograniczone.  Brzmienia te można łączyć w trybach „Dual” oraz „Split”. Swoje konfiguracje możesz zapisać w pamięci instrumentu. Moc jest w Twoich rękach i to właśnie Ty możesz stworzyć takie brzmienie, o jakim zamarzysz!

System pełnej łączności

 

Oprócz standardowych złącz MIDI, audio oraz słuchawkowego, instrument Physis V100 posiada dwa łącza USB (host oraz urządzenie). Tym ostatnim możesz podłączyć komputer lub tablet i odblokować niesamowite możliwości dzięki różnym muzycznym aplikacjom. Poprzez łącze USB host możesz podłączyć pendrive aby zapisać lub załadować wszystkie dane Physis (brzmienia, nagrania, MIDI, utwory). Możesz również zapisać oraz udostępniać innym Twoje ustawienia fizycznego modelowania.

Pedały instrumentów Physis umożliwiają precyzyjną kontrolę i wydobywanie nieograniczonych niuansów brzmieniowych

 

Pedały w instrumencie są bardzo ważnym elementem, kontrolującym ogólną jakość muzyki, którą wykonujesz. Również pedały w modelu Physis posiadają nieograniczoną ekspresję, np. Gradual Damper daje Ci nieograniczoną kontrolę nad twoim fizycznie modelowanym brzmieniem. W instrumencie tym istnieje nawet możliwość osiągnięcia efektu „półpedału” tak jak w instrumentach akustycznych, jak również różnych odcieni pedałowania, których zapragniesz. Dodatkowo, wszystkie 3 pedały można programować, co zapewni Ci jeszcze większą różnorodność.

Autentyczny mechanizm PHYSIS GRAND KEY odwzorowuje dotyk oraz odczucie fortepianu koncertowego

 

Klawiatura PHYSIS Grand została tak opracowana, aby perfekcyjnie współgrać z modelowaniem brzmienia instrumentów Physis. Jak potwierdzają pianiści-puryści, niesamowity dotyk w tym modelu sprawi, że zapomnisz, że jest to instrument cyfrowy. Dzięki technologii „Graded Hammers”,  im wyżej podążasz po klawiaturze, waga młotków staje się lżejsza dzięki malejącym rozmiarom i gęstości młotków. Na każdy klawisz przypadają 3 czujniki wykrywające ruch klawisza z niesamowitą precyzją, dzięki czemu pracę tej klawiatury można przyrównać do tradycyjnych fortepianów koncertowych.

 

Klawisze z technologią „Ivory Feel” zapewniają doskonalsze wrażenie „dotyku”

 

Klawiatury wykonywane z kości słoniowej, w przeszłości używane w luksusowych pianinach, znane są z ich naturalnych właściwości dotyku. Zapewnia to wspaniałe „odczucie” pod palcami. Mechanizm Physis Grand Key został wykonany ze specjalnie opracowanego syntetyku kości słoniowej, aby perfekcyjnie naśladować odczucie gry na klawiaturze wykonanej z prawdziwej kości słoniowej. Klawisze posiadają miękką, lekko porowatą powierzchnię, która zapobiega ślizganiu się palców oraz gwarantuje naturalne tarcie podczas gry. Cechy te są szczególnie przydatne i doceniane podczas występów oraz długich sesji ćwiczeniowych. Główną zaletą tego specjalnie opracowanego syntetyku kości słoniowej jest łatwość w utrzymaniu czystości.

 

Klawisze z prawdziwego drewna dla zwiększenia odczucia realizmu

 

Tak jak w tradycyjnych fortepianach akustycznych, klawisze instrumentów Physis ulepszone są o technologię Real Wood. Klawisze te wykonane są ze starannie wyselekcjonowanego i sezonowanego drewna. Skrupulatny proces obróbki usuwa jakiekolwiek defekty i zniekształcenia, aby zapewnić maksymalne dostosowanie, dając klawiaturze nieskończoną stabilność pomimo upływu czasu.

Rozbudowany, dotykowy panel kontrolny nadaje instrumentowi dodatkowej elegancji i funkcjonalności

 

W tym specjalnie opracowanym, szklanym panelu dotykowym, nie ma żadnych przycisków. Wysokiej rozdzielczości graficzny wyświetlacz umożliwia Ci łatwy dostęp do wizualnej edycji sprawiając, że nawet najbardziej złożone parametry algorytmów Physis są łatwe do zrozumienia i modyfikacji. Szybko dojdziesz do wniosku, że praca panelu dotykowego tego instrumentu jest łatwa w obsłudze, natychmiastowo reagująca i po prostu imponująca. Interfejs graficzny można całkowicie dostosowywać do własnych potrzeb, dlatego też możesz sobie wybrać i edytować ilość aktywnych ikonek a nawet konfiguracje kolorystyczne.

włoski design - piękno i pasja

 

W modelu V-100 na nowo zostaje odkryty kształt oraz kontury pianina akustycznego. Instrument w kompaktowej, pozwalającej zaoszczędzić miejsca obudowie (tylko 44 cm głębokości). Rozbudowany, dotykowy panel kontrolny, został sprytnie wbudowany w nakrywę klawiatury. W tym instrumencie każdy nawet najdrobniejszy szczegół został skrupulatnie opracowany, aby stworzyć ten najbardziej innowacyjny i nadzwyczajnie elegancki instrument w świecie.

Jeżeli poszukujesz pianina cyfrowego o najwyższej jakości i niesamowitych możliwościach jednocześnie w pięknej, kuszącej obudowie, model Physis V-100 został stworzony właśnie dla Ciebie.

 

  • Technologia fizycznego modelowania brzmienia gwarantuje Ci najbardziej wyraziste oraz autentycznie brzmienie.

  • Najwyższej jakości mechanizm klawiaturowy z nakładkami imitującymi klawiaturę pianina akustycznego.

  • Rezonujący, otoczony drewnem system nagłośnienia.

  • Rozbudowany, a jednocześnie łatwy w obsłudze interfejs dotykowy.

  • Elegancka, zaprojektowana i wykonana we Włoszech obudowa.

Najnowsza generacja pianin cyfrowych

 


Model V-100 łączy technologię Physis we współczesnej, smukłej obudowie, która nadaje temu instrumentowi luksusowego wyglądu pianina. Na wewnętrznej części nakrywy klawiatury, która posiada system powolnego otwierania i zamykania, znajduje się elegancki panel dotykowy. Dzięki drewnianej klawiaturze w kolorze kości słoniowej, oraz dbałości o jakość każdego, nawet najmniejszego elementu, model V-100 ustanawia nowe standardy aby zadowolić Twoją pianistyczną pasję.

Generowanie brzmienia

 

Instrument Physis generuje dźwięk dzięki opatentowanemu systemowi algorytmów matematycznych. Proces ten z niesamowitą wiernością odtwarza dynamikę oraz fizyczno-akustyczny fenomen pianina, umożliwiając Ci najbardziej wyraziste oraz autentyczne doznania gry. 

 

7 lat intensywnych badań sprawiło, że instrument Physis zawiera 6 różnych algorytmów wytwarzania brzmienia: Model Pianina Akustycznego (APM), Model Pianina Elektronicznego (EPM), Wurly Piano Model (WPM), Model Klawesynu (CPM), Mallet Acoustic Model (AMM), Wysokiej Rozdzielczości Inżynieria Dźwięku (HDSE). Ta biblioteka brzmień została opracowana i zoptymalizowana aby dostarczyć Ci zestawu brzmień źródłowych o wierności i dokładności, jakiej jeszcze nie doświadczyłeś. Możliwości ekspresyjne tego instrumentu są nieograniczone. Instrument ten umożliwia Ci nie tylko wspaniałą kontrolę nad dźwiękiem, ale również nieskończone możliwości jego dostosowywania i modyfikowania. Możesz stworzyć swój własny instrument modyfikując jego długość, rezonans strun, strukturę młotków i wiele innych! Możesz również skonfigurować swój własny instrument elektroniczny modyfikując pozycję konwerterów czy rozmiar TONE BAR'ów, a wszystko to dzięki niesamowitej, wewnętrznej sile obliczeniowej która oszacowana jest na ponad 24 miliardy operacji na sekundę!

KONTAKT

 

tel.: +48 32 212 88 55

e-mail: pianina@pianina.pl

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

INFORMACJE

 

wynajem 0%

raty

salon

sklep

Europejskie Centrum Pianin i Fortepianów

największy w Europie wybór instrumentów

pianina logo