Viscount Physis

made in Italy

Physis - fortepian o nieograniczonych możliwościach

 

 

Physis to nowa, unikalna technologia budowy pianin i fortepianów cyfrowych, oparta na modelowaniu fizycznym i wykorzystująca najnowsze zdobycze nauki i techniki. Instrumenty te skierowane są do szerokiej grupy odbiorców.

Fortepian cyfrowy Viscount Physis wprowadzi w zachwyt zarówno pasjonatów muzyki elektronicznej, jak również zadowoli wytrawnego pianistę wirtuoza. Instrumenty te w równym stopniu cieszą profesjonalnych muzyków oraz początkujących adeptów pianistyki.

 

Fortepian Physis generuje dźwięk dzięki opatentowanemu systemowi algorytmów matematycznych. Proces ten z niesamowitą wiernością odtwarza dynamikę oraz fizyczno-akustyczny fenomen fortepianu, umożliwiając Ci najbardziej wyraziste oraz autentyczne doznania gry. 

 

7 lat intensywnych badań sprawiło, że instrument Physis zawiera 6 różnych algorytmów wytwarzania brzmienia: Acoustic Piano Model (APM), Electric Piano Model (EPM), Wurly Piano Model (WPM), Clavi Piano Model (CPM), Acoustic Mallet Model (AMM), High Definition Sound Engine (HDSE). Ta biblioteka brzmień została opracowana i zoptymalizowana aby dostarczyć Ci zestawu brzmień źródłowych o wierności i dokładności, jakiej jeszcze nie doświadczyłeś. Możliwości ekspresyjne tego instrumentu są nieograniczone. Instrument ten umożliwia Ci nie tylko wspaniałą kontrolę nad dźwiękiem, ale również nieskończone możliwości jego dostosowywania i modyfikowania. Możesz stworzyć swój własny instrument modyfikując każdy jego parametr, m.in. rezonans strun, strukturę młotków i wiele innych! Możesz również skonfigurować swój własny instrument elektroniczny modyfikując pozycję konwerterów czy rozmiar TONE BAR'ów, a wszystko to dzięki niesamowitej, wewnętrznej sile obliczeniowej która oszacowana jest na ponad 24 miliardy operacji na sekundę!

 

 

 

Jedno jest pewne i niepodważalne:

Wśród pianin i fortepianów cyfrowych nie ma bardziej nowatorskich rozwiązań niż technologicznie zaawansowane włoskie instrumenty Viscount Physis.

Każde brzmienie fortepianu Physis jest konfigurowalne


Instrument G-1000 posiada 192 gotowe, zaprogramowane brzmienia oraz wiele więcej możliwych do edycji, aby dopasować się do Twoich potrzeb i oczekiwań. Programowanie brzmień w tym modelu jest niezwykle pasjonujące, a jednocześnie bardzo intuicyjne. Dzięki fizycznemu modelowaniu możliwości tworzenia własnych brzmień są nieograniczone.  Brzmienia te można łączyć w trybach „Dual” oraz „Split”. Swoje konfiguracje możesz zapisać w pamięci instrumentu. Moc jest w Twoich rękach i to właśnie Ty możesz stworzyć takie brzmienie, o jakim zamarzysz!

 

 

Dynamika brzmienia oraz dotyk są ściśle ze sobą połączone

 

Technologia fizycznego modelowania dostępna w instrumentach Physis oferuje niezliczone zalety w stosunku do tradycyjnych i powszechnie stosowanych 'próbek' brzmień. Jedną z zalet jest możliwość zmiany barwy podczas gry. Grając na fortepianie akustycznym, siła i sposób dotyku wpływają nie tylko na głośność brzmienia, ale też na jego barwę. Jest to istniejący i naturalny proces. Technologia Physis precyzyjnie powiela i naśladuje ten fenomen poprzez nieustanne reagowanie proporcjonalnie do Twojego dotyku. W instrumentach wyposażonych w próbki brzmień można dostrzec nieciągłość brzmienia i dynamiki co związane jest z używaniem różnych próbek dla różnej prędkości klawiszy.

fortepian Twoich marzeń

 

 

Fortepian G-1000 to połączenie najnowocześniejszej technologii Physis z wyjątkowym designem. Na wewnętrznej części nakrywy klawiatury, która posiada system powolnego otwierania i zamykania, znajduje się elegancki panel dotykowy. Dzięki drewnianej klawiaturze w kolorze kości słoniowej, oraz dbałości o jakość każdego, nawet najmniejszego elementu, model G-1000 ustanawia nowe standardy, aby zadowolić Twoją pianistyczną pasję.

logo pianino cyfrowe smart

włoski design

 

 

Physis G-1000 posiada elegancki, nowoczesny kształt fortepianu zaprojektowany przez najlepszych włoskich projektantów.

 

Ekskluzywny, wielodotykowy panel sterowania jest elegancko osadzony w pokrywie klawiatury.

 

W rzeczywistości każdy szczegół został starannie zaprojektowany, aby stworzyć niezwykle elegancki, najbardziej innowacyjny fortepian cyfrowy na świecie.

VISCOUNT PHYSIS G1000

 

- włoska technologia

- włoska produkcja

- włoska klawiatura

- włoskie brzmienie

- włoski design

fortepian cyfrowy Physis G 1000


Chcę kupić
Chcę kupić w systemie ratalnym
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany. Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola.

Autentyczny mechanizm PHYSIS GRAND KEY odwzorowuje dotyk oraz odczucie fortepianu koncertowego

 

Klawiatura PHYSIS Grand została tak opracowana, aby perfekcyjnie współgrać z modelowaniem brzmienia instrumentów Physis. Jak potwierdzają pianiści-puryści, niesamowity dotyk w tym modelu sprawi, że zapomnisz, że jest to instrument cyfrowy. Dzięki technologii „Graded Hammers”,  im wyżej podążasz po klawiaturze, waga młotków staje się lżejsza dzięki malejącym rozmiarom i gęstości młotków. Na każdy klawisz przypadają 3 czujniki wykrywające ruch klawisza z niesamowitą precyzją, dzięki czemu pracę tej klawiatury można przyrównać do tradycyjnych fortepianów koncertowych.

 

 

 

Technologią „Ivory Feel” zapewnia doskonalsze wrażenie „dotyku”

 

Klawiatury wykonywane z kości słoniowej, w przeszłości używane w luksusowych fortepianach, znane są z ich naturalnych właściwości dotyku. Zapewnia to wspaniałe „odczucie” pod palcami. Mechanizm Physis Grand Key został wykonany ze specjalnie opracowanego syntetyku kości słoniowej, aby perfekcyjnie naśladować odczucie gry na klawiaturze wykonanej z prawdziwej kości słoniowej. Klawisze posiadają miękką, lekko porowatą powierzchnię, która zapobiega ślizganiu się palców oraz gwarantuje naturalne tarcie podczas gry. Cechy te są szczególnie przydatne i doceniane podczas występów oraz długich sesji ćwiczeniowych. Główną zaletą tego specjalnie opracowanego syntetyku kości słoniowej jest łatwość w utrzymaniu czystości.

 

 

 

Klawisze z prawdziwego drewna dla zwiększenia odczucia realizmu

 

Tak jak w tradycyjnych fortepianach akustycznych, klawisze instrumentów Physis ulepszone są o technologię Real Wood. Klawisze te wykonane są ze starannie wyselekcjonowanego i sezonowanego drewna. Skrupulatny proces obróbki usuwa jakiekolwiek defekty i zniekształcenia, aby zapewnić maksymalne dostosowanie, dając klawiaturze nieskończoną stabilność pomimo upływu czasu.

Rozbudowany, dotykowy panel kontrolny

nadaje dodatkowej elegancji i funkcjonalności

 

W tym specjalnie opracowanym, szklanym panelu dotykowym, nie ma żadnych przycisków. Wysokiej rozdzielczości graficzny wyświetlacz umożliwia Ci łatwy dostęp do wizualnej edycji sprawiając, że nawet najbardziej złożone parametry algorytmów Physis są łatwe do zrozumienia i modyfikacji. Szybko dojdziesz do wniosku, że praca panelu dotykowego tego instrumentu jest łatwa w obsłudze, natychmiastowo reagująca i po prostu imponująca. Interfejs graficzny można całkowicie dostosowywać do własnych potrzeb, dlatego też możesz sobie wybrać i edytować ilość aktywnych ikonek a nawet konfiguracje kolorystyczne.

nieograniczona polifonia

 

 

Instrumenty PHYSIS mają polifonię nieograniczoną, nieskończenie wielką, nic Cię już nie ograniczy w tworzeniu ambitnej muzyki!

 

 

system pełnej łączności

 

Oprócz standardowych złącz MIDI, audio oraz słuchawkowego, instrument Physis G-1000 posiada dwa łącza USB (host oraz urządzenie). Tym ostatnim możesz podłączyć komputer lub tablet i odblokować niesamowite możliwości dzięki różnym muzycznym aplikacjom. Poprzez łącze USB host możesz podłączyć pendrive aby zapisać lub załadować wszystkie dane Physis (brzmienia, nagrania, MIDI, utwory). Możesz również zapisać oraz udostępniać innym Twoje ustawienia fizycznego modelowania.

Najnowsza generacja fortepianów cyfrowych

 

- Technologia fizycznego modelowania brzmienia gwarantuje najbardziej wyraziste oraz autentyczne brzmienie.

- Najwyższej jakości mechanizm klawiaturowy z nakładkami imitującymi klawiaturę fortepianu akustycznego.

- Rezonujący, otoczony drewnem system nagłośnienia.

- Rozbudowany, a jednocześnie łatwy w obsłudze interfejs dotykowy.

- Elegancka, zaprojektowana i wykonana we Włoszech obudowa.

najlepszy na świecie fortepian cyfrowy

Physis G 1000

najwyższy poziom luksusu

 

 

Jeżeli poszukujesz najwyższej jakości fortepianu cyfrowego o niesamowitych możliwościach, a jednocześnie zależy Ci na wyjątkowym, niepowtarzalnym designie, model Physis G1000 został stworzony właśnie dla Ciebie.

KONTAKT

 

tel.: 32 212 88 55

e-mail: pianina@pianina.pl

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

INFORMACJE

 

wynajem 0%

raty

salon

sklep

Europejskie Centrum Pianin i Fortepianów

największy w Europie wybór instrumentów

pianina logo