poznaj promocje pianina.pl:

Fortepian Calisia - M-222 Chopin czarny połysk

 

wymiary:

szerokość: 152 cm

długość: 222 cm

wysokość: 101 cm

waga: 520 kg

Fortepian Calisia - M-222

czarny połysk

 

wymiary:

szerokość: 152 cm

długość: 222 cm

wysokość: 101 cm

waga: 500 kg

Fortepian Calisia - M-165 Chopin biały połysk

 

wymiary:

szerokość: 149,5 cm

długość: 165 cm

wysokość: 101 cm

waga: 420 kg

Fortepian Calisia - M-165

bubinga połysk  

 

wymiary:

szerokość: 149,5 cm

długość: 165 cm

wysokość: 101 cm

waga: 400 kg

Fortepiany Calisia

Fortepian to niezwykły instrument. Majestatyczny o szlachetnej sylwetce, z uniesionym skrzydłem, pobudzał wyobraźnię nie tylko Fryderyka Chopina. Najwyższe umiejętności pracowników fabryki, a w ich efekcie doskonała jakość fortepianów, to cecha wyróżniająca Fabrykę spośród wielu innych producentów tych instrumentów na całym świecie. Budowa fortepianu rzemieślniczą metodą, trwa wiele miesięcy i wymaga doboru szczególnie starannego, dobrze wysezonowanego drewna. W mechanizmach fortepianu Calisia nie ma żadnej części plastikowej. Płyta rezonansowa wykonana jest z drewna świerkowego, posiadającego równoległe gęste usłojenie o przetarciu promienistym, co gwarantuje idealną pełnię dźwięku. Stały zakres dźwiękowy, zawierający 88 dźwięków, połączony w 7 i 1/4 oktawy, od najniższego dźwięku basowego A2 subkontra do c5 pięciokreślnego, tzn. wysokiego, dyszkantowego dźwięku bliskiego granicy słuchu słyszalności ucha ludzkiego. Specyfika pobudzania strun ruchomymi młoteczkami, zapewnia instrumentowi niezwykle dynamiczne, jaskrawe nasycenie brzemienia, nieporównywalne z innymi instrumentami. Fortepian Calisia dysponuje bardzo czułym, szybko reagującym mechanizmem klawiszowym, posiadającym podwójną repetycję (od 12 do 14 uderzeń na sekundę w jeden klawisz) oraz prolongator. Sposób wykonania "aparatu akustycznego" w fortepianie, gwarantuje wystąpienie podczas gry zjawiska tzw. rezonansu akustycznego. Wówczas mówimy, że fortepian ma "prawdziwą duszę", czego nie można powiedzieć o instrumentach elektronicznych. 

 

Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowo ekskluzywny fortepian o nazwie "Chopin". Produkcja tego modelu jest serią limitowaną. "Chopin" to prawdziwa perła polskiego przemysłu fortepianowego.

Produkcja instrumentów Calisia w Polsce została zakończona w 2007 roku. Obecnie pianina i fortepiany z logo Calisia produkowane są w Chinach.

 

 

 

        akcja promocyjna          

 "pianino dla ucznia" 

 

                         

 

 

czytaj więcej...   
 


wynajem pianin   

i fortepianów   


zobacz ofertę...     

 

KONTAKT

 

tel.: 32 212 88 55

e-mail: pianina@pianina.pl

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

INFORMACJE

 

wynajem 0%

raty

salon

sklep

Europejskie Centrum Pianin i Fortepianów

największy w Europie wybór instrumentów

pianina logo