pianina logo

największy w Europie wybór instrumentów

Europejskie Centrum Pianin i Fortepianów

INFORMACJE

 

wynajem 0%

raty

salon

sklep

KONTAKT

 

tel.: 32 212 88 55

e-mail: pianina@pianina.pl

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Najczęściej zadawane pytania:

Czy transport zakupionego/wynajmowanego instrumentu jest darmowy?

 

Na terenie całej Polski firma Pianina.pl zapewnia bezpłatny transport, wniesienie oraz ustawienie instrumentów akustycznych. W przypadku instrumentów cyfrowych transport jest bezpłatny, natomiast możliwość wniesienia ustalana jest indywidualnie.

Dlaczego aktualnie nie warto czekać z decyzją o zakupie lub wynajmie instrumentu?

 

Decyzję o zakupie lub wynajmie instrumentu warto podjąć jak najszybciej, by uniknąć podwyżek cen instrumentów, które będą mieć miejsce w najbliższych tygodniach.

Kończę remont mieszkania i nie mam możliwości, aby przyjąć dostawę pianina. Jednocześnie chcę sfinalizować zakup już teraz, aby uniknąć podwyżek cen instrumentów. Czy mogę zakupić lub wynająć instrument już teraz, a dostawę umówić na późniejszy termin?

 

Tak, istnieje taka możliwość. Twój instrument będzie przechowywany w odpowiednich warunkach klimatycznych, a dostawa zostanie zrealizowana w późniejszym, dogodnym dla Ciebie terminie.

Czy warto odwiedzić Salon Pianina.pl?

 

Tak, ponieważ w Salonie znajduje się ponad 300 pianin i fortepianów, zarówno akustycznych, jak i cyfrowych. Dzięki temu w tym samym czasie i w tej samej akustyce można przetestować i porównać instrumenty różnych producentów, w szerokim przedziale cenowym. Tylko takie porównania są w pełni obiektywne.

Czy wizyty w Salonie Pianina.pl muszą być wcześniej umówione?

 

Tak, wizyty w Salonie Pianina.pl możliwe są po wcześniejszym umówieniu się.

Dlaczego wszystkie wizyty w Salonie Pianina.pl są umawiane?

 

Ze względu na specyfikę branży istnieje kilka powodów, dla których wizyty w Salonie Pianina.pl są umawiane. Najważniejszym aspektem jest fakt, że w Salonie Pianina.pl wyeksponowanych jest ponad 300 pianin i fortepianów, dlatego aby klient mógł prawidłowo porównać wszystkie interesujące go modele, musi mieć zapewnioną ciszę i spokój. Gdyby kilku klientów chciało równocześnie ogrywać instrumenty, żaden z nich nie byłby w stanie usłyszeć różnic brzmieniowych pomiędzy poszczególnymi modelami.

Pracownicy Salonu Pianina.pl szanują wszystkich klientów, zarówno tych, którzy muszą pokonać 70 km, aby przyjechać do Salonu, jak też tych, którzy muszą pokonać 700 km (i niejednokrotnie dużo więcej). Pracownicy Salonu chcą zapewnić swobodę i komfortowe warunki każdej osobie, niezależnie od tego czy jest zawodowym, koncertującym pianistą, czy też dopiero rozpoczyna swoją przygodę z pianistyką.

Ile pianin i fortepianów jest dostępnych w Salonie Pianina.pl?

 

W Salonie Pianina.pl znajduje się ponad 300 pianin i fortepianów. Ponadto, Salon Pianina.pl dysponuje potężnym stanem magazynowym. Jeżeli zależy Ci na przetestowaniu konkretnych modeli instrumentów, podczas umawiania wizyty upewnij się, że modele te znajdują się na ekspozycji.

Jaki jest przedział cenowy instrumentów dostępnych w Pianina.pl?

 

Ceny instrumentów dostępnych w Salonie Pianina.pl kształtują się w przedziale od 2000 zł do 840 000 zł. Instrument można zakupić płacąc jednorazowo lub korzystając z atrakcyjnych form finansowania ratalnego (raty 0%, raty długoterminowe niskooprocentowane). Większość pianin i fortepianów można również wynająć z opcją późniejszego wykupienia instrumentu na własność (wynajem 0%).

Jeżeli potrafię grać, w jaki sposób mam porównywać instrumenty?

 

Ze względu na dużą liczbę instrumentów dostępną w Pianina.pl, najrozsądniej jest grać ten sam fragment utworu po kolei na wszystkich interesujących Cię modelach. Tylko wtedy będziesz mieć punkt odniesienia i melodia nie będzie wprowadzać Cię w błąd.

Porównywać instrumenty możesz także na podstawie pojedynczych akordów, dźwięków, gam lub pasaży. Nie musisz grać zaawansowanych utworów. Najlepiej wybierz to, w czym czujesz się pewnie i swobodnie, abyś mógł skupić się na porównywaniu i wyborze instrumentu.

Nie potrafię grać i nie znam się na muzyce. Jak więc mam dokonać wyboru?

 

Jeżeli nie potrafisz grać, nie przejmuj się. Obsługa Salonu z przyjemnością zaprezentuje oraz porówna instrumenty we wskazanym przez Ciebie budżecie. Jednocześnie bazując na ogromnym doświadczeniu i biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania, doradzi Ci kilka modeli, które warto wziąć pod uwagę.

Co zrobić, jeżeli nie mam możliwości aby przyjechać do Salonu Pianina.pl?

 

Jeżeli nie masz możliwości przyjazdu, fachowcy firmy Pianina.pl chętnie pomogą Ci wybrać odpowiedni instrument na odległość.

Czy warto zakupić/wynająć nowy instrument?

 

Tak, ponieważ fabrycznie nowe pianina i fortepiany zapewniają prawidłowy przebieg edukacji, perfekcyjnie działający mechanizm oraz największą radość z gry. Instrument można zakupić płacąc jednorazowo lub korzystając z atrakcyjnych form finansowania (raty 0%, raty długoterminowe, wynajem 0%). Jeżeli natomiast musisz ograniczyć koszty związane z nabyciem instrumentu, to nie szukaj kilkunasto- lub kilkudziesięcioletnich pianin akustycznych, gdyż są bardzo kosztowne w utrzymaniu ze względu na ciągłe naprawy. Nawet jeżeli w momencie zakupu wiekowe pianino wydaje się być dobrym jakościowo instrumentem, z biegiem czasu będzie wymagało coraz częstszych napraw, regulacji, wymiany elementów i podzespołów. Na okres przejściowy wybierz fabrycznie nowe pianino cyfrowe w ramach programu PianoStart. Program ten umożliwi Ci w przyszłości wymianę pianina cyfrowego na akustyczne bez straty finansowej.

Co zrobić w sytuacji, gdy chcę zainwestować w dobrej klasy instrument ale boję się, że moje dziecko nie będzie chciało grać?

 

W takiej sytuacji warto skorzystać z wynajmu 0%, w ramach którego dostępne są dwie możliwości: zwrot instrumentu lub wykupienie go na własność. 

Jeżeli Twoje dziecko nie będzie chciało kontynuować edukacji, instrument możesz zwrócić. Jeżeli natomiast Twoje dziecko zachwyci się pianistyką, instrument możesz wykupić na własność.

Wyjątkową zaletą wynajmu 0% jest to, że wykupując instrument na własność nie zapłacisz ani złotówki więcej niż wynosiła cena instrumentu w dniu podpisania umowy. 

Wszystkie kwoty, które wpłacasz w ramach wynajmu, są w 100% zaliczone na poczet zakupu instrumentu.

Podwyżki cen Cię nie dotyczą. Obowiązuje cena instrumentu z dnia podpisania umowy.

Potrzebuję instrument na nadchodzący rok szkolny. Kiedy podpisać umowę wynajmu lub umowę ratalną?

 

Ze względu na rosnące ceny pianin i fortepianów, umowę warto podpisać jak najszybciej. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, gdyż podwyżki cen instrumentów, które będą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, nie będą Cię dotyczyć. Zawsze obowiązuje cena instrumentu z dnia podpisania umowy.

 

 

 

 

Planujesz kupić nowe

pianino / fortepian?

 

 

 

czytaj więcej...

 

 

 

 

Planujesz kupić używane

pianino / fortepian?

 

 

 

czytaj więcej...

 

 

 

 

Planujesz kupić cyfrowe

pianino / fortepian?

 

 

 

czytaj więcej...